Moka Express 4 porce

Kód: 229
Značka: Bialetti
760 Kč
Skladem

kávovar Moka Express

Detailní informace

Detailní popis produktu

Legendární kávovar od legendárního italského výrobce Bialetti. Přesně takto vypadá klasická hliníková italská moka konvička.

Varianta pro 4 porce kávy.

Objem:200 ml

Každá moka konvička musí být z bezpečnostních důvodů vybavena bezpečnostním ventilem. Káva chutná nejlépe, pokud jí v konvičce lehce utlačíte a namelete ji trošku jemněji. Tím dosáhnete i lepší pěny. Hrozí ovšem riziko, že voda se poté neprotlačí přes kávu. Tlak v konvičce bude narůstat a hrozilo by riziko poškození nebo i exploze moka konvičky. Aby se poškození či exploze předešlo musí mít moka konvičky právě onen bezpečnostní ventil. Levnější konvičky mají ovšem ventil řešený slabým plíškem, který se protrhne a je nutné ho vyměnit. Bohužel ho zpravidla nikde neseženete. Bialetti konvičky mají důmyslně vyřešený ventilek, který je na pružinku. V případě velkého přetlaku povolí pružinka, která se po snížení tlaku opět vrátí na původní místo a nedojde k poškození samotného ventilu.

Kávovar je vyroben z hliníku ,který je schválený pro kontakt s potravinami.Mytí v myčce může způsobit změny na povrchu materiálu.

je možné jej použít na plynovém , elektrickém a sklokeramickém vařiči.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bialetti
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.9 kg