Správná péče o kávovary prodlouží jejich životnost a zachová kvalitu vyrobené kávy

Topné těleso a celý průtokový systém ovlivňuje nejvíce usazování vodního kamene. Mechanické části, zejména v automatických kávovarech, zase ovlivňují vlastnosti kávových zrn. Jak tedy zajistit nejlepší kávu a dlouhou živostnost Vašeho kávovaru:

ODVÁPŇOVÁNÍ KÁVOVARU – vodní kámen se v kávovaru tvoří podobně jako v rychlovarné konvici. Usazuje se a zhoršuje výkon topného tělesa , ucpává průtokové kapacity potrubí, což může radikálně zvýšit tlak v systému. Vysoký tlak zase následně způsobí poškození čerpadla nebo některého těsnění a kávovar začne téct. Pokud kávovar teče, určitě ho nepoužívejte dál! Riskujete větší poškození nebo až zkrat, který může být nebezpečný nejen pro kávovar ale i pro Vás! Prevencí je pravidelné odvápňování. Na pravidelné odvápňování Vás většina automatických kávovarů přímo vyzve. Samotné odvápňování spočívá v rozpuštění speciálních tablet v 0,5 l vody a spuštění procesu odvápňování na kávovaru. Doporučujeme odvápňovací tablety Bosch/Siemens balení 12 kusů nebo tablety 2 v 1 s antikorozní složkou .

ČIŠTĚNÍ USAZENIN – káva je mastná a při mletí a manipulaci s ní se v kávovaru pomalu vytvářejí usazeniny, které ztěžují práci mechanickým částem, zejména mlýnku. Nahromaděné usazeniny nejen zhoršují práci kávovaru a zvyšují jeho opotřebení, ale také zhoršují chuť vyráběné kávy. Doporučujeme čistící tablety Bosch /Siemens – balení 10 ks.

FILTRACE VODY – jednou z dalších preventivních opatření které prodlouží životnost Vašeho kávovaru je používat filtraci pro používanou vodu. Filtrace změkčuje vodu, ale také zlepšuje chuťové vlastnosti vyrobené kávy. Doporučujeme filtr Brita Intenza nebo novinku filtr vody Brita AquaGusto.